نیروانا موحدی میسور هند

 

مجموعه مسعود موحدی یوگا، فعالیت خود در میسور هندوستان را به صورت رسمی از سال ۲۰۱۵ میلادی یا ۱۳۸۳ آغاز نمود. در ابتدا این فعالیت به طور مشترک با مدرسه نیروانا یوگا از ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ شروع و در ادامه به صورت جداگانه و اختصاصی با نام دانش یوگا آشتانگا ویدیالایا از ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲ ادامه یافت.

به دلیل شیوع ویروس کرونا و عدم امکان رفتن به هندوستان در آخرین سفری که مسعود موحدی در فروردین ۱۴۰۰ به میسور و در مجموعه فوق داشت،

بعد از بررسی شرایط موجود و نامناسب مجموعه و عدم رسیدگی به آن در این مدت زمان تصمیم به تغییر مجموعه گرفته تا مانند سابق قادر به ارائه خدمات مناسب و در خور شرکت کنندگان باشد.

با حفظ همین ایده و با توجه به تجربیات گذشته و امکانات منحصر به فرد مدرسه نیروانا یوگا، این دو مجموعه تصمیم به همکاری مجدد با یکدیگر گرفته و نام آن به طور رسمی به نیروانا موحدی یوگا تغییر یافت.

مدرسه نیروانا موحدی یوگا

مدرسه نیروانا موحدی یوگا شامل دو ساختمان مجزا در محله گوکولام شهر میسور بوده که هر کدام از این مجموعه ها به صورت جداگانه دارای محل اقامت، مکان تمرین و کافه و رستوران می باشند و فاصله این دو ساختمان از هم تنها چند دقیقه پیاده روی است. اسکان افراد در این ساختمان ها با توجه به تعداد شرکت کنندگان و دوره مورد نظر صورت می گیرد و امکان این مورد هم وجود داشته که افراد در یکی از ساختمان ها اسکان و دوره در ساختمان دیگر صورت پذیرد.

از ابتدای شروع فعالیت در میسور به عنوان تنها ایرانی و همچنین تنها خارجی که دارای مدرسه یوگا است، مسعود موحدی اهمیت بسیاری را به کیفیات خدمات چه در زمینه آموزش و چه در زمینه مکان مجموعه داده است. به این دلیل و بعد از رایزنی های طولانی با شاشی کومار موسس نیروانا یوگا، با حفظ همین ایده تصمیم به همکاری مجدد گرفته تا بتوانند در مجموعه نیروانا موحدی یوگا خدماتی بی نظیر و تجربه ای فراموش نشدنی را در اختیار شرکت کنندگان از نقاط مختلف دنیا قرار دهند.

مدرسه ما با دولت هندوستان همکاری داشته که اگر افراد قصد تحصیل، تمرین یا گذراندن دوره برای چندین ماه در مجموعه را داشته باشند، امکان ارسال دعوت نامه وجود دارد که از طریق آن می توان ویزای بلند مدت دریافت نمود.

مربیان ما همگی با سوابق بیش از پانزده سال در امر آموزش کاملا در فعالیت های خود تخصصی کار کرده و هر ساله به نقاط مختلف دنیا برای آموزش سفر می کنند.

برنامه دوره های ۱۰۰ ساعته

این دوره ها دو هفته ای می باشند و به همراه دوره ۲۰۰ ساعته تشکیل می گردد. برای اطلاع از برنامه های روزانه، رجوع به دوره های ۲۰۰ ساعته

نکته: برنامه ها از دوشنبه تا شنبه ظهر می باشد و بعد از آن وقت برای افراد آزاد است. شنبه ها تنها صبحانه موجود بوده و ناهار و شام به عهده خود افراد است که در اطراف محل مجموعه، رستوران ها و کافه های بسیار زیادی با سلایق متعدد وجود دارند. یکشنبه ها، گشت هایی برای گروه چه در شهر و چه خارج از شهر در نظر گرفته می شود که در این روز هم وعده های غذایی به عهده خود افراد بوده اما به همراه گروه به رستوران های سنتی و غیر سنتی خواهیم رفت.

برنامه دوره های آنلاین مربیگری

4:30 الی 6 – تمرین صبحگاهی

6 الی 7 –  پرانایاما

8 الی 9:30 – كلاس های تئوری

10 الی 11:30 – تمرین بك بندینگ و هیپ اپنینگ

13 الی 15 – روش تدریس

15:45 الی 16:45 – مدیتیشن

مدرسه میسور هند، مسعود موحدی یوگا

برنامه دوره های ۲۰۰ ساعته حضوری هند

 6:30 الی 8 – تمرین صبحگاهی

8 الی 9 –  پرانایاما

10 الی 11:30 – كلاس های تئوری

12 الی 13:30 – تمرین بك بندینگ و هیپ اپنینگ

15 الی 17 – روش تدریس

17:45 الی 18:45 – مدیتیشن

 

نکته: امکان جا به جایی کلاس ها وجود دارد. این برنامه از دوشنبه تا شنبه ظهر می باشد و بعد از آن وقت برای افراد آزاد است.

شنبه ها تنها صبحانه موجود بوده و ناهار و شام به عهده خود افراد است که در اطراف محل مجموعه، رستوران ها و کافه های بسیار زیادی با سلایق متعدد وجود دارند.

یکشنبه ها، گشت هایی برای گروه چه در شهر و چه خارج از شهر در نظر گرفته می شود که در این روز هم وعده های غذایی به عهده خود افراد بوده اما به همراه گروه به رستوران های سنتی و غیر سنتی خواهیم رفت.

مدرسه میسور هند - مسعود موحدی یوگا

برنامه دوره های ۳۰۰ ساعته

6:30 الی 8 – تمرین صبحگاهی

8 الی 9 –  پرانایاما

10 الی 11:30 – كلاس های تئوری

12 الی 13:30 – تمرین بك بندینگ و هیپ اپنینگ

15 الی 17 – روش تدریس

17:45 الی 18:45 – مدیتیشن

 

نکته: امکان جا به جایی کلاس ها وجود دارد. این برنامه از دوشنبه تا شنبه ظهر می باشد و بعد از آن وقت برای افراد آزاد است. شنبه ها تنها صبحانه موجود بوده و ناهار و شام به عهده خود افراد است که در اطراف محل مجموعه، رستوران ها و کافه های بسیار زیادی با سلایق متعدد وجود دارند.

یکشنبه ها، گشت هایی برای گروه چه در شهر و چه خارج از شهر در نظر گرفته می شود که در این روز هم وعده های غذایی به عهده خود افراد بوده اما به همراه گروه به رستوران های سنتی و غیر سنتی خواهیم رفت.

برنامه دوره های ۵۰۰ ساعته

این دوره دو ماه می باشد که در ماه اول افراد دوره ۲۰۰ ساعته را گذرانده و ماه دوم دوره ۳۰۰ ساعته را می گذرانند.

برای اطلاع از برنامه های روزانه، رجوع به دوره های ۲۰۰ و ۳۰۰ ساعته

نکته: این برنامه ها از دوشنبه تا شنبه ظهر می باشد و بعد از آن وقت برای افراد آزاد است. شنبه ها تنها صبحانه موجود بوده و ناهار و شام به عهده خود افراد است

در اطراف محل مجموعه، رستوران ها و کافه های بسیار زیادی با سلایق متعدد وجود دارند. یکشنبه ها، گشت هایی برای گروه چه در شهر و چه خارج از شهر در نظر گرفته می شود

که در این روز هم وعده های غذایی به عهده خود افراد بوده اما به همراه گروه به رستوران های سنتی و غیر سنتی خواهیم رفت.

شهر میسور

همچنین به عنوان میسورو می شناسند که دومین شهر بزرگ ایالت کارناتاکا در جنوب هندوستان واقع است. به عنوان پایتخت فرهنگی این ایالت شناخته می شود. بعد از شهر اُرُویل دومین شهر تمیز هندوستان بوده و از نظر ساختار شهری یکی از زیباترین ها است. مردم شهر میسور برای آرامش و نگرش به کمک کردن معروف هستند.

تاریخچه شهر

تاریخچه شهر به هزاران سال قبل بر می گردد که همین دلیلی است برای شرح نامش از منظر نمادین:

اسطوره ای به نام چاموندی، شیادی به نام ماهیشاسورا را به این شهر تبعید می کند. در تپه چاموندی می توان مجسمه این شیاد را مشاهده نمود.

در تاریخ، این شهر بعد از پایتخت فئودال شدن در زمان پادشاهی ویجایاناگارا در سال ۱۵۸۴،

قدرت زیادی را به دست آورد که نام شاه چاماراجا وودیار بود.  سال ۱۶۱۰ تصمیم به تغییر پایتخت به شریرانگاپاتنا که فاصله زیادی نداشت گرفت. حیدر علی که فرمانده ارتش در قرن هجدهم بود،

بعد از این که وودیار را قابل اعتماد ندانست چرا که بیشتر زمان خود را به خوش گذرانی می گذراند و تلاشی برای بازپس گیری از انگلیسی ها نمی کرد،

به همراه پسرش تیپو سلطان با انگلیسی ها چندین جنگ داشته که در انتها پیروز شدند. در انتها او جان خود را در جنگ از دست داد و به عنوان اولین فردی که در هندوستان برای آزادی جنگید شناخته می شود.

انگلیسی ها دوباره این شهر را تسخیر کرده و این منطقه با باقی هندوستان یکی شد و پایتخت ایالت میسور به بنگلور جایی که ارتش انگلستان حضور داشت تغییر کرد. نام ایالت بعدها در سال ۱۹۷۳ به طور رسمی به کارناتاکا تغییر نمود.

اکثر مردم همچنان این تاریخچه را به خاطر دارند و قصرهایی که در زمان وودیار بود

سالیانه برای جشنی به نام داسارا که بیان آن زمان ها است مورد استفاده قرار می گیرند.

شهر میسور

شهر میسور از شهری خسته و خواب آلود به مرور زمان تغییر کرده و رشدی که در حال حاظر دارد، آن را دومین شهر مهم بعد از بنگلور می کند. با ساختمان های بلند مرتبه،

وجود فروشگاه های معروف و چندین مرکز خرید به اضافه رشد صنایع IT و BPO و همچنین رشد جمعیت جوان،

این شهر در صدد پشت سر گذاشتن تاریخچه قدیمی خود بوده و در تلاش برای رشد روزافزون می باشد.

این شهر قدیمی، اما جدید است و هر کسی که برای مدت زمانی در این شهر زندگی می کند

یک وابستگی به آن پیدا کرده که ترک آن را کمی دشوار می سازد.

میسور همچنین برای آشتانگا یوگا که در این جا شکل گرفته معروف می باشد. مراکز یوگای بسیاری در میسور هستند که البته بسیاری بعد از شیوع کرونا تعطیل و به آموزش آنلاین ادامه می دهند.

مدرسه و مجموعه نیروانا موحدی یوگا هم در میسور و منطقه گوکولام واقع گشته که شرکت کنندگان از اقسا نقاط دنیا برای شرکت در دوره های یوگا، مدیتیشن و … این مجموعه به هندوستان و میسور سفر میکنند.