yoga01

درباره ما

یوگا ، در سال 2015 میلادی مجموعه را با نام ‘دانش یوگا آشتانگا ویدیالایا’ تاسیس کردیم در سال 2018 میلادی با حفظ همان هدف تصمیم به افزایش شعب خود در کشورهای مختلف گرفتیم که همان کیفیت دوره‌های گذشته را با همان مربیان داشته باشند. اکنون مجموعه با نام مسعود موحدی یوگا در میسور هندوستان، پکن چین و تهران ایران به کار خود ادامه می‌دهد.

59 تعداد نظرات
320 شرکت در دوره ها
850 دقیقه آموزش
1260 تعداد دانشجویان

یوگا رو باید زندگی کنیم

6 قانون طلایی

پرانایاما

دم گستری و آگاهی از تنفس

 

مدیتیشن

ذهن آرامی و کنترل ذهن بازی گوش

 

کارما

قانون عمل و عکس العمل

132

آهیمسا

مهربان بودن با خود، دیگران و محیط پیرامون

 

شائوچا

پاکسازی جسم، ذهن و محیط پیرامون

 

آسانا

تمرینات فیزیکی در یوگا

استاد مسعود موحدی از سال1370  و قبل از به رسمیت شناخته شدن یوگا در ایران،

در مراسم ها و در راستای به رسمیت شناخته شدن این هنر زندگی، توسط پدرش، برگزار می شد۔ آساناها را به نمایش می گذاشت و  فعالیت‌های چشمگیری در خصوص ارتقا و رشد فرهنگ آن در بین ایرانیان و ایرانیان خارج از کشور ایفا نموده همچنین در مسیر آگاهی بخشی آموزه‌های یوگا به دوستداران و علاقه‌مندان سلامت جسم و ذهن قدم برمی‌دارد.

او در ‏ مسیر زندگی و دنیای یوگا اولین استادان خود را پدر و مادرش (سهیلا موحدی،از مربیان با سابقه کشور و دارای بیش از ۳۵ سال سابقه در امر آموزش یوگا)

 دومین استادانش

و دومین استادانش را ریچارد فیریمن (از معدود افرادی بود که، قبل ازملاقات با شری کی پاتابی جویس، مستقیما با شری تی کریشناماچاریا ،تمرین می کرد و بعد از او ، با سه شاگردش بی کی اس آینگر،‏ شری کی پاتابی جویس، و پسرش تی کی وی دسی ‎کاچار، ‏ هم برای مدت های مدید تمرین کرده است.

او برای دستیابی به فهمی عمیق تر از یوگا تصمیم به رفتن و ماندن در هندوستان گرفت و در حین آموختن در سال  ۲۰۱۶ به عنوان تنهافرد خارجی در شهر میسور از ایالت بنگلور هندوستان (زادگاه آشتانگا وینیاسا) مرکز یوگایی را راه اندازی نمود، و از آن زمان، این علم را به دوستداران آن در نقاط مختلف دنیا آموزش می دهد و خدمات زیر را به علاقمندان و دوستداران آن ارائه مینماید.

آموزش سبک های مختلف یوگا :

  • آموزش دو سبک یوگا شیواناندا و آشتانگا یوگا و ارائه بهترین خدمات آموزشی در زمینه آسانا(تمرینات بدنی)، مدیتیشن (تمرینات تمرکزی)، پرانایاما (تمرینات تنفسی) ، ریلکسیشن(تمرینات وانهادگی)برای ایجاد تعادل جسم و ذهن ،بهترین روحیه و آگاهی بخشی جسمانی و درونی برای انجام امور فردی و گروهی در شرایط عادی و بحرانی همچنین ایجاد مهارت ، آمادگی جسمانی و ذهنی ورزشکاران سایر رشته های ورزش قهرمانی و بالاخره مدیریت پیشگیری از بیماری و ارتقاء سطح سلامتی در ابعاد جسمی ، ذهنی و روابط اجتماعی موثر و مفید.
  •  “گروه مسعود موحدی ” در آموزش دوره های مدیتیشن (تمرکز فکر) ، آیورودا (طب سنتی هند) ، انواع روش های ماساژ از جمله سرآمدترین مراکز مطرح آموزشی مرتبط با سلامتی جسم و ذهن  در  ایران می باشد.

و کتاب دایرة المعارف آشتانگا وینیاسا یوگا را تحریر و تدوین کرد