یوگا  در واقع طریقتی بود که من علاوه بر سلامتی جسمانی نظیر قدرت ، انعطاف و سایر ویژگی هایی که اکثر فعالیت‌های ورزشی به ما ارزانی می دارند. صبر و حوصله ، آگاهی ، تمرکز ، تعادل ، سلامتی روان و آرامش در زندگی را نیز اعطا کرد.

اگر به دنبال بهبود کیفیت سطح زندگی خود نه فقط از نظر جسمی بلکه روحی و روانی نیز هستید یوگا برای شما درست ترین انتخاب ممکن است و من در این راه طولانی و البته جذاب در کنار شما قرار خواهد داشت تا در طی این مسیر ، همسفر شما باشم .

کلاس های Ashtanga Inspired Yoga میتوانند بستر یک روتین کلاسی منظم و دائمی را جهت رشد و یادگیری آساناهای بسیار متنوع و همچنین در مراحل پیشرفته تر اتصال آساناها در قالب وینیاسا را به شما آموزش دهند. در هر جلسه از این کلاس، علاوه بر يادگیری و گرم کردن عضلات بدن جهت آماده سازی با سری پرایمری آشتانگا وینیاسا، به آموزش، تمرین و اصلاح مجموعه ای از آساناها با محوریتی به خصوص خواهیم پرداخت که این محوریت از جلسه به جلسه، از آساناهای خم به عقب به خم به جلو و ۱۸۰، از قدرتی به معکوس نظیر هند استند و … تغییر پیدا خواهند کرد و این امکان رو به شما خواهند داد که علاوه بر یادگیری وینیاسا و تفکر آشتانگا بر جزئیات ورود به آساناها، با استمرار و تمرین برای حضور در کلاس، در تمامی محورها و آساناهای در ارتباط با آنها از تسلط قابل توجه ای برخوردار شوید.
همچنین طبیعتا بعلت طبیعت چرخشی سرفصل هر جلسه، باعث شده که این کلاس متناسب با سلیقه ی افرادی گردد که یک روتین ثابت و خشک کلاسی سیستم سنتی اکثریت سبک ها، برای آنها خسته کننده است و بدنبال دوره ای هستند که از تنوع و محوریت های مختلفی چه از نظرگاه آسانا و چه در بعضی از جلسات بر اساس نیاز در لحظه ی کلاس، از نظر تمرینات پرانایاما و مدیتیشن می‌باشد. علاوه بر این بعلت گروه بندی بخصوص هنرجویان در کلاس از نظر سطح توانایی و ارایه ی برنامه ای تمرینی مجزا به گروه ها، این کلاس را مناسب حضور هنرجویان از مبتدی تا پیشرفته نموده است.

زمان برگزاري كلاس هاي من:

روز های یکشنبه و سه شنبه ساعت 14:30  تا 16

کلاس ها و دوره های مهران

سبک آشتانگایوگا چیست و بر چه مهارت­هایی تمرکز دارد؟

تمرینات متوالی آشتانگایوگا شبیه جریان زندگی روزمره‌ی ما است. پر از موقعیت‌هایی که مجبوریم هر روز و هر روز تکرارشان کنیم، صرف‌نظر از اینکه دوستشان داریم یا نداریم. هستند روزهایی که با اشتیاق خود را به جریان می‌سپاریم، اما در بسیاری از روزهای دیگر سرسختانه مقاومت می‌کنیم.

آشتانگایوگا اساساً متناسب با زندگی شلوغ و پردغدغه‌ی مردم در دنیای مدرن طراحی شده است. درواقع می‌توان گفت آشتانگایوگا مدیتیشنی پویا است که شامل توالی خاصی از حرکات است که با تنفس، تمرکز روی یکی از نقاط بدن و انقباض‌ها همراه می‌شود.

این سبک یوگای قدرتی مانند زندگی واقعی ما سراسر چالش است، چالش‌هایی که احساسات متنوع و ناپایداری را در ما برمی‌انگیزانند، از احساس یادگیری، قدرت و وانهادگی گرفته تا احساساتی نظیر کسالت، ناکامی و خشکی. بااین­ وجود شما در روند تمرین درمی‌یابید که هیچ‌کدام از این احساسات ماندگار نیستند. آنچه ماندگار است شما هستید که بدون وابستگی بر جریان تنفس خود متمرکز می­شوید و تمرین مشاهده‌گری، پذیرش و رها کردن انجام می­دهید.

از نظر تاریخی،‌ در دهه­ی ۱۹۳۰، «کریشناماچاریا»، استاد یوگا و پژوهشگر سانسکریت، به همراه شاگردش «پاتالی جویس» از روی یک نسخه ­ی خطی به نام کورانتا یوگا تمرینات متوالی آشتانگایوگا را گردآوری کردند. از آن به بعد، پاتالی جویس به تشویق استادش کلاس خود را، در شهر میسور هند، بر پایه­ ی همین توالی اداره می­کرد. این سبک را «وینیاسا آشتانگایوگا» نیز می­گویند.

حقیقت آشتانگایوگا را زمانی تجربه می‌کنید که به وضعیت تریشتانا (Tristana) برسید، حالتی که در آن تمام عناصر آشتانگایوگا یعنی توالی حرکات (وینیاساها)، تمرینات تنفسی (تنفس اوجایی)، تمرینات تمرکزی (دریشتی‌ها) و انقباض‌ها (بانداها) به وحدت می‌رسند. در این حالت بدن گرم می­شود و شروع به پاکسازی می­کند،‌ این پاکسازی تنها شامل بدن نمی­شود بله توهمات ذهنی را هم از بین می­برد. تریشتانا شما را آماده‌ی مراحل بالاتر یوگا یعنی داهارانا (Dharana) به معنی تمرکز و دیانا (Dhyana) به معنی مراقبه می‌کند.

این سبک از یوگا در شش مرحله طراحی شده است. افراد پس از اتمام یک مرحله وارد مرحله­ ی بعدی خواهند شد. زمان طی کردن هر مرحله به تناسب توانایی‌ و تلاش هر فرد متفاوت است.

فواید انجام تمرینات آشتانگایوگا چیست؟

آنچه ذکر شد بخشی از فواید روانی تمرینات آشتانگایوگا بود. با این همه آثار فیزیکی این سبک از ابعاد روانی آن هم ملموس‌تر است:

  1. افزایش گردش خون
  2. تقویت قوای جسمی و سیستم‌های داخلی بدن
  3. افزایش انعطاف‌پذیری
  4. افزایش تعریق و سم­زدایی
  5. پاکسازی سیستم عصبی
  6. تناسب اندام
  7. افزایش آگاهی روی تنفس
  8. جاری ساختن انرژی حیاتی در بدن