شهاب معتقد است سلامت حاصل برخورداری از یک سبک زندگی سالم است .در حقیقت هر کس نیاز دارد بیاموزد چگونه از طریق کاهش استرس و همچنین مدیریت ابعاد مختلف سبک زندگی ، مانند تغذیه ،خواب، تحرک روابط و بعد معنوی می تواند به تعادل و تقویت نیروی شفای ذاتی و درونی خود بپردازد .

از این رو هم معتقد است یک درمان کامل و کارآمد همیشه با شکلی از آموزش همراه است در حال حاضر ورک شاپ‌ها ی هماهنگ سازی ذهن – بدن ، مدیریت استرس و رویکرد انرژی یابی به سلامت را برگزار می‌کند و مشاور سلامت بر اساس طب آیورودا را به صورت جلسات فردی دارد

او دور دیده طب آیورودا ،طب سوزنی سوجوک و رویکردی یکپارچه نگر به سلامت روان تحت عنوان اقتصاد زیست انرژی (وابسته به دانشکده طب انرژی آمریکا )است همچنین دوره دیده سلامت ذهن و جسم بر اساس علم چی گانگ زیر نظر آکادمی علوم شرقی می باشد .

او عضو انجمن طب مکمل دانشگاه تهران، انجمن بین المللی ریکی آمریکا و انجمن طب سوزنی سوجوک روسیه است .

در سال ۲۰۰۶ فعالیت آموزشی خود را در زمینه مدیریت ذهن با تدریس رشته های خود هیپنوتیزم و برنامه ریزی عصبی-کلامی (NLP)آغاز نمود.

همزمان فعالیت های آموزشی و بهگری خود را در حوزه زیست انرژی شروع کرد.

اکنون بیش از یک دهه است که به تدریس دوره های ریکی و کارونا ریکی نیز مشغول می باشد. او  فعالیت های آموزشی خود را مبتنی بر روانشناسی موج چهارم به پیش برد و اکنون به عنوان مدرس آکادمی بین المللی مایندفلونس به تدریس مایندفلونس مشغول است.

شهاب