اگر شما هم به دنبال آرامش ذهنی و سلامت جسمی هستید و میخواهید که ورزشی را برای حفظ جوانی برگزینید ورزش یوگا برای شما مناسب ترین گزینه محسوب میشود.

 

ورکشاپ های گروه مسعود موحدی یوگا

 ورکشاپ مایندفولنس

تمرین مدیتیشن مایندفولنس یکی از راه‌های حقیقی حضور در لحظه اکنون و آگاهی واقعی در زندگی روزمره شما می‌باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با تعریف مایندفولنس و چیزهایی که برای رسیدن به این مهارت احتیاج دارید آشنا سازیم تا بتوانید با استفاده از این متد زندگی شادتر، آگاه‌تر و همراه با آرامش بیشتری برای خود و دیگران رقم بزنید.

ورکشاپ واستو

واستو شاسترا دانش باستانی هندی در ارتباط با معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون یک بنا، ساختمان یا خانه و به بیان امروزی محیط زندگی و کار افراد است.علم واستو شاسترا با هدف ایجاد ساختمان های هماهنگ و متناسب با اصول طبیعت، به انسان ساکن در ساختمان، یک زندگی متعادل و شاد را هدیه می کند. ‏مانند بسیاری از علوم باستانی واستو شاسترا نیز در طول قرن ها مورد غفلت واقع شده است. جامعه پرشتاب امروز اطلاعات بسیار کمی در مورد جزئیات واستو دارد و این درک استفاده از مزایای واستو را در هنگام خرید خانه، دفتر، مغازه و… دشوار می کند. اما هنوز هم راه هایی برای کمک گرفتن از این دانش باستانی شرقی و به کارگیری آن در طراحی و چیدمان فضاهای زندگی وجود دارد.

طرفداران وستو معتقدند که افکار و وضعیت روحی یک فرد به طور مستقیم به گردش هماهنگ انرژی در خانه و محل وی بستگی دارد. هدف اصلی آموزش جذب نیروهای مثبت طبیعت به داخل خانه و جلوگیری از جریانات منفی است. بر این اساس ، جهت گیری محل در خانه به نقاط اصلی بسیار مهم است.

ورکشاپ مدیتیشن

واژه مراقبه (مدی تیشن) از ریشه لاتین و به معنای «التیام» است. مدیتیشن یا مراقبه به معنای تمرین برای رسیدن به حالتی است که در آن فرد با نادیده گرفتن محرک های پیرامون ، خودآگاهانه و به صورت ارادی ، ذهن خویش را وا می دارد که سکوت کند و نتیجه این سکوت رسیدن به آرامش است. مدیتیشن انواع بسیار متنوعی دارد. از انواع مدیتیشن برای رهایی از حالتهای پر از استرس و اضطراب که ناشی از زندگی های شهری و ماشینی امروز است می توان استفاده کرد. شرایط خاص و نوع زندگی امروزی، انسان را دچار روزمرگی کرده که باید برای رهایی از آن در جستجوی چاره ای باشد. تکنیک های مدیتیشن باعث خالی شدن ذهن از محتویات زندگی گذشته و یا آرزوهای آینده و سموم جسمی می شوند. با انجام تمرینات مدیتیشن می توان به آرامش، سلامتی، موفقیت و طول عمر بیشتر رسید.

ورکشاپ پرانایاما

بین تنفس و پرانا ارتباط تنگاتنگی وجود دارد گرچه این دو یکی نیستند. پرانا انرژی حیاتی موجود در هستی است که سبب حیات و قوام تمام موجودات هستی از جمله انسان است. البته به‌طور دقیق نمی‌توان پرانا را تبیین و تفسیر نمود بلکه فقط باید آن را تجربه کرد. پرانا عامل حیات و فعالیت ذهن بوده و بدون وجود آن، ذهن قادر به فعالیت نیست. این پراناست که ذهن را به فعالیت وا می‌دارد و نوسانات پرانا، باعث ایجاد افکار در ذهن می‌شود. پس کنترل پرانا منجر به کنترل ذهن خواهد شد. با کنترل تنفس‌ها، افکار کاهش یافته و ذهن با استمرار این تمرینات، از درگیری‌ها و منیت‌ها خالی می‌شود. پرانایاما از دو کلمۀ «پرانا» به معنای زندگی، نیروی حیاتی، چی، کی و «آیاما» به معنای گسترش، کشش، هدایت و مهار کردن است. بنابراین «پرانایاما» یعنی گسترش و مهار تنفس که شامل دم، بازدم و حبس می‌باشد. رسید.

مدرک یوگا الاینس

مدرک YACEP برای چیست ؟ ‏‎
این مدارک جهت به پایان رساندن کارگاه ها و ورکشاپ های تخصصی و کسب مهارت میباشد و مثل رزومه شخصی شماست.

شما پس از گذراندن این ورکشاپ ها در صورتی که از قبل عضو مربیان بین المللی ۲۰۰ یا ۵۰۰ ساعته ، در سایت رسمی یوگا آلاینس باشید میتوانید این مدرک را در سایت رجیستر کنید.
‏‎توجه داشته باشید که مدرک  YACEP در حکم مربیگری نمیباشد و فقط و فقط جهت گذراندن و حضور شما درکارگاه ها و ورکشاپ های تخصصی است ، که از قبل اعلام میشه برای شما مدارک مهارتی صادر میشوند .

‏‎شما پس از دریافت مدارک ورکشاپ ها ، در صورتی که عضو سایت یوگا آلاینس باشید میتوانید آن را در سایت در قسمت مربوطه که پس از اتمام دوره ها استاد مسعود موحدی  کامل به شما راهنمایی خواهند کرد ، ثبت نمایید . ‏‎

«توجه داشته باشید در صورتی که مدرک دوره ی RYT را نداشته باشید و ورکشاپ های تخصصی را شرکت کنید ،

میتوانید مدرک خود را بعد از شرکت و گذراندن دوره های مربیگری در سایت رجیستر کنید.» .

یوگا الاینس چیست ؟
‏‎یکی از بزرگترین سازمان های بین المللی یوگا میباشد که مدرسه هایی با داشتن این امتیاز در سراسر جهان میتونن دوره های مربیگری بین المللی برگزار کنند و مدرک بین المللی برای هنرجو صادر کنند .

‏‎هنرجو بعد از دریافت مدرک میتواند در سایت رسمی یوگا آلاینس به عنوان RYT ثبت کند و اسمش به عنوان مربی بین المللی در این سازمان باشد. ‏‎